Skocz do zawartości
Michał

Regulamin Giełdy reefclub.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe zasady zamieszczania ogłoszeń na giełdzie reefclub.pl, aktualizacja z dnia 22/08/2020

 

Giełda jest otwarta dla wszystkich forumowiczów, którzy zarejestrowali konto na forum.

Wątki osób wspierających reefclub.pl w corocznych składkach będą podpinane, tak by być zawsze widocznymi.

Osoby zajmujące się akwarystyką komercyjnie nie mogą sponsorować forum.

Zamieszczane ogłoszenia muszą dotyczyć akwarystyki.

Forum, jego właściciele, moderatorzy nie biorą żadnej odpowiedzialności za treść ogłoszeń i przebieg transakcji pomiędzy forumowiczami. Zalecamy posługiwanie się operatorem PayPal jako środkiem płatności, oraz korzystanie z przesyłek z numerem śledzenia. Znacznie podniesie to poziom bezpieczeństwa tak dla kupującego, jak sprzedającego. PayPal oferuje ochronę przed oszustwami, a numer śledzenia może być dowodem w sytuacjach spornych, więcej: https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

Ogłoszenia będą publikowane po uprzednim zatwierdzeniu przez moderatora, po sprawdzeniu pod kątem przestrzegania ustalonych na forum standardów.

Ogłoszenia producentów i hurtowników będą automatycznie odrzucane.

 

Punkt 1 - reguły zamieszczania ogłoszeń:

 

  1. ogłoszenie zamieszczamy w odpowiednim podforum Giełdy: "sprzedam", "kupię", lub "inne oferty" w przypadku ogłoszeń nie pasujących do działów sprzedam i kupię (oddam za darmo, wspólne zamówienia itd).
  2. w tytule wątku dokładnie określamy co mamy do zaoferowania, podajemy jakie zwierzęta chcemy sprzedać, podobnie ze sprzętem, wpisujemy typ i nazwę modelu danego urządzenia. Czyli piszemy "Koralowce SPS, LPS i ryby" zamiast "sprzedam życie", zamiast "sprzedam odpieniacz" piszemy np: "sprzedam odpieniacz Deltec 600i".
  3. do postu zamieszczamy aktualne, wyraźne zdjęcie oferowanego przedmiotu/zwierząt. Zdjęcia nie mogą zawierać kryptoreklamy, w kadrze nie mogą znajdować się produkty nie będące przedmiotem oferty. 
  4. post musi zawierać informację o tym w jakim mieście znajdują się wystawione dobra i jakie są warunki odbioru/wysyłki, oraz wstępną cenę.
  5. oczekujemy że w przypadku sprzedaży akcesoriów będą to rzeczy używane, nie będziemy zatwierdzali ofert detalistów i producentów.

 

Punkt 2 - Sprzedaż detaliczna:

 

Społeczność reefclub.pl po raz pierwszy od 2012 roku umożliwia sprzedawcom detalicznym zamieszczanie ogłoszeń na giełdzie. Zezwalamy na publikowanie wyłącznie ofert dotyczących zwierząt morskich, oraz informacji o terminach ich dostaw. Naszym zdaniem pomoże to lokalnym sklepom/sprzedawcom w dotarciu do nas, jako do społeczności akwarystów, z informacjami którymi jesteśmy najbardziej zainteresowani. Prosimy nie zamieszczać ogłoszeń nie dotyczących zwierząt (promocje, preparaty, akcesoria itp).

 

Zasady zamieszczania ogłoszeń dla sprzedawców detalicznych:

 

  1. jeśli zajmujesz się sprzedażą detaliczną / reprezentujesz sklep akwarystyczny oferujący zwierzęta morskie, możesz założyć jeden wątek w dziale giełda, podforum "sprzedam". W tytule wątku powinna być nazwa sklepu i jego adres, np: Rafa Nemo, Warszawska XX, Katowice.
  2. wszystkie informacje o kolejnych dostawach zwierząt powinny być zgłaszane w tym samym wątku, bez zamieszczania osobnych ogłoszeń.
  3. podobnie jak w przypadku zwykłych ogłoszeń oczekujemy poglądowej fotografii koralowców/ryb które znajdują się w nowej ofercie. Ogólnej informacji o tym jakie zwierzęta przyjechały – czy są koralowce SPS, LPS, miękkie, a może tylko ryby. Wielkość dostawy. Informacja o wysyłce. Zdjęcie nie może zawierać kryptoreklamy, żadnych logo firm i producentów, oraz innych produktów akwarystycznych nie może być w kadrze (dopuszczamy logo sklepu wystawiającego ogłoszenie).
  4. ogłoszenia/posty z ofertami akcesoriów lub preparatów są zakazane.
  5. ogłoszenia detaliczne sprzedawców będą traktowane czysto informacyjnie, nie są to wątki w których będzie można wdawać się w dyskusje z autorami ogłoszeń, czy też wystawiać im opinie. Dopuszczalne są pytania o szczegóły odnośnie oferowanych zwierząt.

 

Prosimy o zachowanie kulturalnej atmosfery w dziale Giełda, jak również o nie promowanie swoich ofert w pozostałych działach naszego forum. Konta użytkowników świadomie naruszających regulamin reefclub.pl będą blokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Strony zaprzyjaźnione z reefclub.pl

Portale społecznościowe

×