Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach używania soli rodzimego producenta mam, że tak napiszę " dość wkur... się "  Korale marudzą, raz rosną, za chwilę marnieją i tak w kółko.  Parametry stabilne PO4 0,02  NO3 2-5 w zależności od karmienia, a żarełka trochę idzie. 

Akwarium 420l w środku same lps, ok 40 korali i 14 ryb, bez pokolcy. Światło 8x39W do tego 54 diody 3W blue i Royal blue. Odpieniek APF 600. 

Chce przejść na inną sól, stabilną i powtarzalna. 

Proszę o radę 😀

Odnośnik do odpowiedzi

Rodzimego producenta używałem przez pierwszy rok mej morskiej kariery, zaparty całym sobą, że wspieramy "swojego" ale kurka jakoś mi nie szło bo wiedzy nie miałem a to wymagająca sól jest jednak ..

I poszedłem na łatwiznę - od kilku lat niezmiennie Fauna Marine z Kh 8,0-8,3. Nie wiem jak oni to robią i jak to działa ale to samograj wstępnie stabilizujący środowisko.

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam ich od 2015 roku 😛 Były wzloty i upadki, ale już mam dość. Właśnie zrestartowałem dwuletnie akwarium z przyczyny...., nie wiem jakiej. 

Parametry były dobre, nic w wodzie nie brakowało, nic nie było za dużo... po ok roku nic nie chciało rosnąć.... Zmian wielkich w tym czasie też nie było. 

Wcześniej od ok 2010 używałem Grotecha i było w miarę dobrze. 

Odnośnik do odpowiedzi

Używałam wielu dobrych marek, ale najbardziej podoba mi się ATI Absolute Ocean. I nie chodzi mi tylko o wygodę, ale to jak koralowce reagują i skała wygląda (nawet valonia odpuściła).

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, alex napisał:

Używałam wielu dobrych marek, ale najbardziej podoba mi się ATI Absolute Ocean. I nie chodzi mi tylko o wygodę, ale to jak koralowce reagują i skała wygląda (nawet valonia odpuściła).

Myślisz że od samego Ati korale dobrze reagują?

Akwa od początku na ATI czy tylko do podmian stosowałaś?

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Pavlik napisał:

Myślisz że od samego Ati korale dobrze reagują?

Akwa od początku na ATI czy tylko do podmian stosowałaś?

Nie wiem czy samo ATI, ale nie mam czasu na pieszczenie się z baniakiem ostatnio i mimo wszystko koralowce jakoś zipią. Podmieniam czasami nawet 1x na miesiąc 10%, prawie nie suplementuję, zeolit po czasie, węgiel zapomniałam włożyć, więc coś w tej soli musi dawać radę ;)

Używam od kilku miesięcy tego "zajzajera" i póki co jestem bardzo zadowolona.

2 godziny temu, Pavlik napisał:

Ola przepraszam już się poprawiłem 

Spoko, sama się prosiłam tą ksywą, a poza tym nie jestem drobiazgowa 😜

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Najwyższa półka :) A tam pół roku, po dobrej soli to po pierwszej podmianie schodzi cyano, z suchej skały wyrastają rzadkie SPSy itd, tak czytałem na jakimś innym forum 🤔

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Michał napisał:

Najwyższa półka :) A tam pół roku, po dobrej soli to po pierwszej podmianie schodzi cyano, z suchej skały wyrastają rzadkie SPSy itd, tak czytałem na jakimś innym forum 🤔

Qźwa, to będę musiał te wszystkie plagi zaszczepić, by miało co schodzić 😛 

A tak poważnie, to ważne by była powtarzalna i.... by te rzadkie 
SPS-y rosły 😛

Odnośnik do odpowiedzi

Claude się głośno przechwala, że jego sól jest produkowana małymi partiami i non stop kontrolowana, więc za te pieniądze klient powinien zakupić spokój w pakiecie.

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi