Skocz do zawartości

Wysoki poziom NO2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wysoki poziom azotanów  w akwarium morskim 49l. Test salifert NO2. NO2 na poziomie 2 do 4 ppm z boku patrząc, z góry 0,5 ppm. Może to wina zamiennika gąbki który użyłem. Wczoraj wyjąłem gąbkę i zamontowałem oryginalną i  nowy wkład zeolit. Akwarium ma 2 tygodnie. Zalane solanką 2 tygodnie temu, filtr kaskadowy, lampa działa 4,5 godz. Nie widać żadnego życia żadnych glonów. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi

Akwarium ma dopiero 2 tygodnie. Morskie może dojrzewać nawet kilka miesięcy w zależności od tego co w nim jest, jak jest prowadzone. Ja bym się nie martwił, jak chcesz to zacznij dolewać jakieś dobre bakterie, tak jak Adam napisał. 

Odnośnik do odpowiedzi

Dolałem dziś z akwarium z sklepu 2 litry wody z akwarium dałem jakiś środek to są bakterie lub usuwanie nitryfikantów 2 ml firmy Seachem; dołożyłem węgiel aktywny do jednej komory filtra-  stan taki sam, ciągle wysoki poziom NO2 2 lub 4 ppm. Czekam i nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do odpowiedzi

Seachem działa, ale to nie są takie bakterie które zrobią różnicę z dnia na dzień. Wydaje mi się że najlepiej działają jak ich podlewać codziennie mniejszą ilość, niż raz w tygodniu itd (jak zalecają na butelce). Aktualnie też z nich korzystam i zaskoczyły po jakichś 3 tygodniach. 

Norbert miał na myśli taki węgiel -> https://www.aptekagemini.pl/kategoria/zdrowie/uklad-pokarmowy/biegunka

NO2 rośnie więc jony amonowe są utleniane, jak wygladają poziomy NH3/NH4, jaki jest poziom NO3?

Napisz nam coś więcej o zbiorniku i wrzuć foto, to pomoże więcej niż 10 postów.

Odnośnik do odpowiedzi