Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś się orientuje czy KZ produkuje jeszcze odpieniacz w wersji S bo z zastanawiam się nad kupnem ewentualnie coś do mojego zbiornika 550L na zeo w  tej chwili jestem bez ,od dawna ale coś mam pod górkę. 

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do odpowiedzi

Już od jakiegoś czasu nie widziałem eSki w ich ofercie, więc raczej nie. Można popytać w sklepach czy gdzieś nie zalega jakaś sztuka.

Ewentualnie odpieniacz marki Schuran, one jeszcze są chyba produkowane i były dość popularne więc łatwiej znaleźć używany znacznie taniej.

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Michał na ciebie zawsze można liczyć.

Na razie tylko się rozglądam jak do tej pory było wszystko pod kontrola.

Ale w tej chwili trochę mi się biologia rozjechala już od zeszłego tygodnia stop zeostart tylko ryby karmię choć i tak mało podawałem bo 2 razy w tygodniu razem z zeobak 5 kropli

A zeostart 0,,3

IMG_20210120_122844.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Jacek56 napisał:

Jak mam podobną sytuację, zazwyczaj po dosypaniu piachu lub dołożeniu skały, wsypuję 1/3 zalecanej dawki chemiclean i po sprawie. 
Abalance używałeś ?

Próbowałeś dodać chemiclean?

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, robert2678 napisał:

Jeszcze nie podałem ale chyba idzie w dobrą stronę tak że narazie się wstrzymać z chemią ale chyba zakupie w razie problemów na przyszłość

Pozdrawiam Robert

Cieszę się, że Twoja zachwiana wiara w siłę biologii powraca. :) 

Odnośnik do odpowiedzi

Całe życie człowiek się uczy . Zeo bez odpieniacza to praktycznie bardzo okrojone dawki. Zeostart 3 podaję w dawce 0,3 dwa razy w tygodniu A mam zbiornik 550L łącznie. Według przewodnika jak bym dozowal to bym miał cały czas problemy. Odpieniacz to taki według mnie wentyl bezpieczeństwa. A tak na marginesie Jacek byłeś ostatnio w Białce?

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, robert2678 napisał:

Odpieniacz to taki według mnie wentyl bezpieczeństwa. A tak na marginesie Jacek byłeś ostatnio w Białce?

Pozdrawiam Robert

Jak wentylem bezpieczeństwa nazywasz urządzenie, które zabiera z systemu to co odpowiada za jego stabilizację, to ja dziękuję za taki wentyl. Odpieniacz zwiększa wymianę gazową(o ile wentylacja jest prawidłowa), fakt ale jest to okupione utratą mikro i makro elementów, zabijaniem mikrofauny akwariowej. Jakie to są skutki długofalowe dla systemu to każdy akwarysta przekonuje się sam.  

Niestety w Białce już nie byłem od dwóch lat. Rafał zlikwidował akwarium i oddaje się motocyklowej pasji.

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym :)

Rafał miał baniak 10/10 co on tam jeszcze mógł osiągnąć?... Poszedł dalej.

FB_IMG_1611391540518.jpg

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jacek

Zgadzam się z tobą w 100 procentach ale ustalenie dawek zeo bez odpieniacza jest dość kłopotliwe nawet podmiana wody więcej niż 5 procent to już zielono się robi na szybach.

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, robert2678 napisał:

Jacek

Zgadzam się z tobą w 100 procentach ale ustalenie dawek zeo bez odpieniacza jest dość kłopotliwe nawet podmiana wody więcej niż 5 procent to już zielono się robi na szybach.

Pozdrawiam Robert

Mój zbiornik również jest prowadzony bez odpieniacza i na pełnym zeo. Prócz produktów od biologii, to wszystkie inne leję w połowie lub 1/3 dawki. Zaczynałem lać od 1/4 dawki i obserwowałem co się dzieje w zbiorniku, a następnie o 10% zwiększałem dawkę i znowu obserwowałem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w moim zbiorniku jest dosyć duża biomasa koralowców. 

Odnośnik do odpowiedzi