Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba cyjanobakterie od 1,5 miesiąca w akwarium 49l kostka kaskada FZN3 i lampa led 10W. Wymieniłem gąbki na nowe, włożyłem do jednej komory kaskady wkład ceramiczny i zakrywam akwarium przed światłem dziennym. Palę lampę led 9 godzin dziennie. Cyjano już raczej nie pokrywa piasku różowym nalotem ale pojawiają się na nim kłaczki cyjano różowe i na skałach i na koralach - te zbieram szczoteczką codziennie i tak do podmiany wody co 6 dni 7-8 litrów. Ale też pojawia mi się nalot na piasku żółty (raczej nie bąbelkuje) po włączeniu lampy codziennie, w nocy trochę zanika, tak że rano jest go mniej i staje się intensywniejszy po włączeniu lampy i pokrywa coraz więcej piasku. Co to jest? Jak się tego pozbyć? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz nam pokazać fotki akwarium, dobrze jak byś też miał wyniki testów, podstawa to zasolenia sprawdzone wiarygodnym urządzeniem. Ile minęło od zalania akwarium? 

Odnośnik do odpowiedzi

Akwarium zalane w listopadzie. Dojrzewało 1,5 miesiąca. Od tego czasu są tanie szczepki korali i jedna ryba, jakiś niebieski garbik. Fosforany 0, a NO3 na poziomie 10 -15., zasolenie standardowo mierzone spławikiem 1,23-1,24.

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że może warto byłoby odrobine podbić PO4 i dolewać bakterii (one potrzebują PO4 do zbijania NO3) i stanowczo zmniejszyć siłę świecenia, zrezygnować z białej barwy. Czym mierzysz parametry?

Odnośnik do odpowiedzi