Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,czy trzymał ktoś z powodzeniem parę Labroides dimidiatus w akwarium i mógłby się podzielić spostrzeżeniami ?

Myślę nad drugą sztuką ale mam obawy czy się dogadają 😬

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

zamieszczę  wpis z moich krótkich obserwacji..... 

Po niespełna trzech tygodniach od wpuszczenia 'Doktorki' dogadują się i razem śmiało pływają po akwarium ,ale nie było tak kolorowo od razu .

Zaraz po wpuszczeniu zaczęły się na siebie stroszyć i specyficznie tańczyć kręcąc się w kółko coś ala beczki ( przy akrobacjach lotniczych ) ale nie atakowały się  bezpośrednio i nie robiły sobie krzywdy przy tym , trwało to dobre 15-20 minut ,podziwiało się te tańce naprawdę z podziwem - po nie kąt traktuję to jako pokaz siły i ustalanie hierarchii.

Stary doktorek wygrał ten przedziwny taniec , a młody schował się gdzieś w szczeliny skalne i wychodził tylko na karmienie oraz przed zgaszeniem światła gdy "stary" chodził już spać .

Codziennie wracając  z pracy zastanawiałem się jak sobie radzą  i czy się wg dogadają i czy czasem któregoś nie zastanę martwego .....po paru dniach zacząłem żałować zakupu bo widziałem że "młody" niestety dalej się ukrywał i na pewno nie czuł się komfortowo .... 

Taki obrót spraw miał miejsce przez 8 dni po czym nagle " młody " wypłynął ze swojej groty i zaczął śmiało pływać po całym baniaku, nie zwracając uwagi na podpływanie swojego starszego kolegi do siebie .

Taki stan utrzymuje się aż do teraz ,nie atakują się ,razem żerują i pływają ,wyglądają na szczęśliwe a mój "stary" nie jest już osamotniony 

• Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi