Skocz do zawartości

Karmienie ryb + witaminy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć hobbyści :bye: powiedzcie czym karmicie najczęściej swoje ryby i czy stosujecie dodatkowo jakieś witaminy ? 

Jeśli tak to jakie i jak często . A ponadto czy zauważyliście lepsze wybarwienie ryb przy dodawaniu tychże  witamin ? 

Odnośnik do odpowiedzi

Moja ulubiona karma to granulat od New Life Spectrum "Marine Fish", ryby chętnie to jadły i szybko było widać że faktycznie mają bardziej nasycone kolory.

Poza tym karmy Fauna Marin mają bogaty skład i widać to po rybach (kolory, witalność, zwierzaki przystępują do tarła) ale mam subiektywne odczucie że przez to że są tak bogate są również "ciężkie" dla filtracji, zwłaszcza jeśli ktoś polega na metodach probiotycznych tak jak ja.

Odnośnik do odpowiedzi

"Malawi-Mix" to miieszanka czterech różnych  karm płatkowanych w przeważajacej części roślinnych w tym Spirulina 30% oraz Chlorella i  naturalne składniki pochodzenia roslinnego (zboża, lucerna AlfaAlfa, mączka z zielonego groszku) a ponadto niewielką ilośc produktów pochodzenia zwierzęcego.

"Algen-Granulat" to mieszanka paszowa w postaci granulatu z zawartością glonów morskich "Spirulina", występująca w dwóch rozmiarach 0,5-0,8mm oraz 1,2-1,5 mm dla większości ozdobnych ryb akwariowych. Karma ta produkowana w postaci granulatu przeznaczona jest do karmienia roślinożernych ryb akwariowych które w swojej diecie wymagają znaczącego udziału składników roślinnych ( brzanka, glonojad, pyszczak) a także jako uzupełniający dla paletek i innych. Glony morskie "Spirulina Platensis" doskonale wpływają na przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, regulują system immunologiczny ryby a to co najważniesze jest optymalmym źródłem witamin  z grupy B12,A oraz E.

"Algen-Granulat"  zawiera  pełnowartościowe mięso z Kalmara oraz Krilla. Karma godna polecenia.

Witamia C dla dzieci.

Rybki wybarwione jak marzenie. :) 

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.09.2021 o 23:44, Jacek56 napisał:

Witamia C dla dzieci.

Mógłbyś podpowiedzieć ile i jak konkretnie dozujesz tą witaminę C ? Bezpośrednio do wody a może do pokarmu ? 

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, MorskiMen napisał:

Mógłbyś podpowiedzieć ile i jak konkretnie dozujesz tą witaminę C ? Bezpośrednio do wody a może do pokarmu ? 

6 kropli na 2600ltr, bezpośrednio do wody.

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Jacek56 napisał:

Tyle mam wody w obiegu i tyle dozuję

Jacku ja Cię rozumie ,ale skąd akurat taki przelicznik masz ? Czy to z obserwacji swoich zwierzaków dokonałeś takiego a nie innego wyliczenia i dozowania  ? 

Jakie są objawy przedawkowania Wit C?Jak wtedy reagują zwierzaki ?

Wg twojego dozowania to wychodzi gdzieś mniej więcej jedna kropla na 433 l

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tylko mrożonki -rózne. A witaminy to:

tygodniowo (czasem 2x) skraplam do mrożonek Fishtamin producenta Sera. Mam też Aminoacid concetrate Fish produkcji Korallen-zucht; ten jednak jest gęściejsze i trudniej się wchłania w pokarm.

Odnośnik do odpowiedzi