Skocz do zawartości

Arka myReef Rock

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba ta "kopalniana" skała z tego co widać. Różne są opinie na temat takiej skały, ale osobiście gdybym miał do wyboru "prawdziwą" suchą to wybrałbym tą drugą. Trzeba by wziąć do ręki i obejrzeć z bliska, ale na filmiku mi się nie podoba.

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa tygodnie temu wystartowałem na niej 250l akwarium. Fajna skała, o wiele lżejsza niż "Indonezja" Po rozłupaniu porowata, dobrze się klei cyjanoakrylem.  Moczyła się miesiąc w solance z bakteriami. Doszło do niej 25kg żywej skały. Na razie dojrzewanie spokojne, mimo pełnej obsady korali i ryb. Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Michał napisał:

To jest chyba ta "kopalniana" skała z tego co widać. Różne są opinie na temat takiej skały, ale osobiście gdybym miał do wyboru "prawdziwą" suchą to wybrałbym tą drugą. Trzeba by wziąć do ręki i obejrzeć z bliska, ale na filmiku mi się nie podoba.

Nic z tego nie rozumiem. 

13 godzin temu, Pavlik napisał:

A to nie jest ta sama skala co od D-D? @Rafik73 chyba startował na tej skale.

Gdzieś czytałem że to samo ale żadnych konkretów.

10 godzin temu, Danielj napisał:

Dwa tygodnie temu wystartowałem na niej 250l akwarium. Fajna skała, o wiele lżejsza niż "Indonezja" Po rozłupaniu porowata, dobrze się klei cyjanoakrylem.  Moczyła się miesiąc w solance z bakteriami. Doszło do niej 25kg żywej skały. Na razie dojrzewanie spokojne, mimo pełnej obsady korali i ryb. Zobaczymy co będzie dalej.

Kleiłeś całą konstrukcję cyjanoakrylem?  Też zastanawiałem się nad tym. Najczęściej czytam ze sprawdza się Ceresit cx5 tylko ze on jest szary i to trochę brzydko potem jakiś czas wygląda. Wolałbym cyjanoakrylem tylko się trochę boję czy to się nie zawali. Białego szybkowiazacego cementu nie znalazłem.

Edytowane przez niknik
Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, niknik napisał:

Kleiłeś całą konstrukcję cyjanoakrylem?  Też zastanawiałem się nad tym. Najczęściej czytam ze sprawdza się Ceresit cx5 tylko ze on jest szary i to trochę brzydko potem jakiś czas wygląda. Wolałbym cyjanoakrylem tylko się trochę boję czy to się nie zawali. Białego szybkowiazacego cementu nie znalazłem.

Ceresit cx5 jest dobry do klejenia skały, ja go używałem, ale musisz pamiętać że on bardzo mocno podnosi chrom i jeszcze jakiś pierwiastek ale teraz nie pamiętam jaki. Jak nie będzie dużo łączeń i nie zużyjesz go dużo to ok, inaczej rozważył bym inny klej, pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.10.2021 o 20:16, Danielj napisał:

Cała konstrukcja klejona cyjanoakrylem. Klej w żelu o gęstości 2 posypywany piaskiem koralowym. Nie widać łączeń wcale.

20210620_183444[1].jpg

Czy jesteś zadowolony z tej skały Arka? Mógłbyś dać foto jak ona wygląda w zbiorniku?

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.10.2021 o 08:54, chimba napisał:

Czy jesteś zadowolony z tej skały Arka? Mógłbyś dać foto jak ona wygląda w zbiorniku?

Minęło dopiero trzy tygodnie odkąd ruszyło akwarium, dojrzewanie w pełni, glony się rozwinęły, zobaczymy jak to będzie wyglądało za jakieś pół roku. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony. Korale konsumują, Balling leci, na razie co prawda tylko po 30ml. dziennie Kh i Ca , ale początek jest :) 

20211008_174828[1].jpg

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi