Skocz do zawartości

Karmienie LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam karmienie ręczne - nigdy tego nie robiłem a LPSy zawsze duże i przygotowane do propagacji. Po latach coraz bardziej jestem przekonany, że wszystkie cuda do karmienia to zwykła ściema - chodzi tylko o to aby wodę trochę "wybudzić".

Będąc na zeo stosowałem przez 3 lata tylko ZS2 i bakterie + zeolity, żadnych pokarmów prócz płatków dla ryb, woda wyzerowana a wszytko rosło miało sie dobrze.

Odnośnik do odpowiedzi

Mam też korale nie foto. Głownie pod nie to mixuje. Reszta dostaje przy okazji. A pro po okazji... jak nie foto nie dostaną jeść doustnie przez 2-3 dni to też nic im się nie stanie a u mnie rosną jak szalone mimo, że u wieli dawno ginęły. Wiem bo sam dostawałem od nich korale w stanie agonalnym i... u mnie mają się świetnie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 miesięcy temu...

Co do lps mam teraz tylko dwa ale zauważyłem że tylko jak ruszę kamyczkami nawet w dzień to polipy wychodzą jak szalone .

Czyli chyba coś pobierają ?

Zdjęcie jest zrobione 5 minut po ruszeniu kamyków

e2604a8f49ed01d0f6fa2f6340c13fea.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do odpowiedzi

Krzysztof pięknie kurczę a chciał bym juz wystartować ...

Ja podkarmiam co pare dni kilka kropel LPSy zawiesina JBL KorallFluid , Korale prawie pękają . eupylia np mało sie nie rozerwie, polipy do piachu sięgają .

Np ponozej jak Calausteraa reaguje :

82d957d0b2ac6a08b00ca11d5c28510a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 lata później...

trochę odkopię temat :)

Kochani... z Waszego doświadczenia.... Jeśli akwarium jest tylko z LPS i w ramach karmienia stosować po kropelce co dwa dni: 

Korallen-Zucht Amino Acid LPS Korallen-Zucht Aminoacid Concentrate  Korallen-Zucht Coral Vitalizer

Ewentualnie znalazłęm pokarm z ocean nutrition:  OCEAN NUTRITION - REEF PULSE  DLA SPS / LPS

Co sądzicie o takiej koncepcji???

Odnośnik do odpowiedzi

Z aminokwasów tylko jedne - KZ LPS

Jeśli chodzi suchą o karmę, to wybrałbym jakiś granulat, jak na przykład Reef Pearls -> https://www.zanclus.net/pokarmy-dla-ryb-odzywki/199-reef-pearls-500-1000-micron.html

Pokarmów w proszku typu Reef Pulse, nie polecam, ponieważ one służą do sporządzania "zawiesiny", czyli 99% pokarmu nie tafia do korali i tylko psuje wodę w akwarium.

Reef Pearls podawałem długą pipetą, bezpośrednio do mordek - tzw. target feeding.

Wymaga to więcej pracy i czasu, ale minimalizujemy zbędne obciążenie filtracji, jak i dokarmianie plag.

Odnośnik do odpowiedzi

Granulat faktycznie wydaje się i jest lepszy, gdyż można bezpośrednio trafiać do mordek.  Problemem może być wysokie akwarium, ze względów technicznych. 

A gdyby tak używaćt tylko Acid LPS i KZ Vitalizer i nie używaćani proszku ani granulek. Miałoby to rację bytu? Co myślisz/myślicie?

Odnośnik do odpowiedzi