Skocz do zawartości

Karmienie SPS

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, norbi2222 napisał:

Dzisiaj podłącze pod pompę sps EVO i sprawdzę jak zareaguje mój zbiornik.  Reefs Easybooster mnie rozczarował, po ponad miesięcznym podawaniu nie widzę zwiększenia ilości robactwa w akwarium☹️

A w ogóle jakieś jest czy od początku nic? musiałbyś wziąć od kogoś wodę z sumpa gdzie najwięcej pochowanego robactwa. U mnie po easybooster widać więcej.

AcroPower wczoraj dałem pierwszą dawkę i obserwuję co się będzie działo.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2020 o 23:29, Jacek56 napisał:

To działa na moje korale :) 

Zmieniam zdanie. Rezygnuję z codziennego dokarmiania. Odstawiam wszystko na tydzień i zobaczymy. :) 

Dlaczego rezygnuję, odnoszę subiektywne wrażenie że koralki pociemniały. Zapewne to kwestia dawki ?

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Jacek56 napisał:

Dlaczego rezygnuję, odnoszę subiektywne wrażenie że koralki pociemniały. Zapewne to kwestia dawki ?

Ja dzisiaj podłączyłem SPS EVO pod pompę, zobaczę co będzie się działo. Mam podobne wrażenie ale po samym Easybooster, który lałem przez ostanie półtora miesiąca. SPS EVO zamierzam podawać tylko pół zalecanej dawki. 

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Ja dzisiaj podłączyłem SPS EVO pod pompę, zobaczę co będzie się działo. Mam podobne wrażenie ale po samym Easybooster, który lałem przez ostanie półtora miesiąca. SPS EVO zamierzam podawać tylko pół zalecanej dawki. 

Przechodzę teraz na wymianę wacików, karmienie rybek i podmianki wody. Zobaczymy jakie efekty to przyniesie?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Bardzo fajny film o karmieniu koralowców, rozprawiający się z mitami (podpierając się badaniami) o karmach w proszku, jak i nasuwa pewne wnioski o tym, że przewymiarowane odpieniacze, nadmierna filtracja mechaniczna, sterylizacja wody, to wszystko robi nam krecią robotę ;)

Drugi filmik ogólnie o tym jak odżywiają się koralowce, super animacje.

• Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Michał napisał:

Bardzo fajny film o karmieniu koralowców, rozprawiający się z mitami (podpierając się badaniami) o karmach w proszku, jak i nasuwa pewne wnioski o tym, że przewymiarowane odpieniacze, nadmierna filtracja mechaniczna, sterylizacja wody, to wszystko robi nam krecią robotę ;)

Gdzieś już widziałem obydwa filmy (nie było ich u nas na forum?). Druga część wypowiedzi Michale sprawdza nas do starego przysłowia - albo ryby... albo korale ;) 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 miesięcy temu...