Skocz do zawartości

Ogólnie o T5

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

No i co Jacku narobiłeś? Zatrzymałeś naturalną ewolucję akwarysty  

Taka ciekawostka do poczytania - stare, ale imho ciekawe http://archiv.korallenriff.de/Lichttest/T5-1.pdf   no i jeden cytat z tekstu: We can conclude that excessive blue light act

Wsadziłem  niedawno 2x c+ i takie zdjęcie mi wyszło tylko na 2 świetlówkach zapalonych (musiałem oczywiście wydłużyć czas naświetlania itp żeby nie było za ciemno) DSC_0061 by foxPL, on Flickr

Dodane grafiki

Nie, przychodzą bez nadruków. To są Narva.

Przyjrzyj się na spokojnie. Miałem to samo za pierwszym razem :)

Gdy je wsadzisz do lampy obok ATI Blue Plus i odpowiedników, to patrząc na świetlówki nie widzisz żadnej różnicy.

Ale światło w akwarium jest inne, bardziej niebieskie, wyciąga fluorescencję o wiele lepiej.

Odnośnik do odpowiedzi

Przy zielonym możliwe, że jest różnica bo coś tam odczuwam, że jest inaczej ale wiesz... może to być tylko na takiej zasadzie, że zmieniłem i mówię sobie, że jest bo jest :) ale może faktycznie. Palą 3 szt. zobaczymy jak dopali się reszta T5. Została ostatnia para, która odpala o 16:00.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej, nie patrz na rury tylko co w akwarium.

To tak samo jak masz ATI Aquablue Special - patrzysz na rurę i jest biało-niebieska, ale w akwarium żółto.

Na początku też miałem załamkę. Wsadziłem nowe rury do lampy i odpalam. Patrzę a te RB takie same jak B+ - oszukali mnie :ireful2:

Ale po chwili już nad akwarium widziałem że światło jest inne. Zielony najbardziej się świeci - analogicznie jak pod ledami royal blue.

Odnośnik do odpowiedzi

Sekret T5 jest taki że musisz dobrać tak by się Tobie podobało, a dobrze będzie zawsze pod warunkiem że świetlówki są niemieckie ;)

Nie ma co robić z tego czarnej magii. Ludzie mają sukcesy ze wszystkimi kombinacjami.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Hurtownia/sklep gdzie zaopatruje się w  świetlówki, również potwierdza zapowiadany koniec produkcji niebieskich T5 Narvy.
Wg opinii sprzedawcy zamiennikiem może być:

-świetlówka Diversa Opti Blue 15000k.

Jej koszt nawet nieco mniejszy; rozważam amatorski test 1-2 szt.

post-1898-0-10398700-1495629443_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Hurtownia/sklep gdzie zaopatruje się w  świetlówki, również potwierdza zapowiadany koniec produkcji niebieskich T5 Narvy.

Wg opinii sprzedawcy zamiennikiem może być:

-świetlówka Diversa Opti Blue 15000k.

Jej koszt nawet nieco mniejszy; rozważam amatorski test 1-2 szt.

Robert ale wszystkie T5 Narvy może te mniejsze 24/39w będą w sprzedaży

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie najważniejsze pytanie to kto produkuje te świetlówki sprzedawane pod marką Diversa?

Bo jeśli to są Chiny, to lepiej i taniej kupić ATI i mieć spokój na rok, niż wymieniać rury co 2-3 miesiące.

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie najważniejsze pytanie to kto produkuje te świetlówki sprzedawane pod marką Diversa?

Producent polski ale o tym samym pomyślałem.

Zakończenie produkcji dotyczy wszystkich rozmiarów.

Odnośnik do odpowiedzi

W Polsce nie produkuje się świetlówek, więc pewnie Chiny.

Testowałem "chińczyki" w swoim czasie i według mnie tragedia. Ale kup sobie ze 2 żeby na własne oczy ujrzeć skalę tej tragedii.

Robert włóż do lampy tylko jedną, poczekaj 3 miesiące i włóż tą drugą obok niej i zobaczysz różnicę ;)

Według mnie chińskie świetlówki to jeden z klasycznych ichnich produktów, który imituje wizualnie coś innego, a nadaje się tylko do kosza :D

Odnośnik do odpowiedzi

Używane T5 będą teraz w cenie. :(

:D

To ja już przygotuję ogłoszenie: sprzedam kultową Narvę blue2 80W, mało używaną przez 12 miesięcy do acropor, cena promocyjna 100zł

no nie mogłem się powstrzymać  :pardon:

Edit 26.05

Wykupiłem wszystkie T5 39W Narva blue2 .. aż 5szt.

Odnośnik do odpowiedzi

Popytałem kolegów z Niemiec i mówią, że Narvie spadła sprzedaż T5 dlatego zrezygnowali, ich główni, duzi klienci przeszli na inne źródła światła.

Dla Osram T5 nigdy nie były znacznym źródłem dochodu, więc sobie odpuścili.

Sylvania dalej robi T5 i na razie nie ma planów zakończenia produkcji.

Nie jest planowany żadnej ban T5 w ramach UE.

Odnośnik do odpowiedzi