Skocz do zawartości

Ogólnie o T5

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel,

tak jak wspominaliśmy wcześniej w tym wątku, świetlówki mają z grubsza identyczne spektrum niebieskie, a potem kosmetyczne dodatki w postaci spektrum zielonego, czerwonego itd, bardziej dla naszych oczu niż korali. Świetlówka C+ to była próba stworzenia świetlówki standalone, czyli że ładujesz same C+ i masz idealną mieszankę światła. Tak się nie da, bo każdemu podoba się coś innego, bo każdy ma inne koralowce, inne oczekiwania.

Jeśli T5 są głównym źródłem światła i jesteś Acroporoholikiem, po ~9 miesiącach wymiana, po 1 co kilka dni/tydzień powiedzmy. Albo taki patent jak ma Robert.

Jeśli diody są głównym źródłem światła, a T5 tylko doświetlają, wypełniają "cienie" to osobiście bym pewnie świecił nimi dłużej... ale żeby już nie znęcać się nad tymi diodami bo się ktoś jeszcze obrazi, to ludzie widzą duży skok przyrostów po dołożeniu T5 do lamp diodowych i kończy się na tym, że sumiennie, co 9 miesięcy zmieniają "rury". Bo przyrosty jednak cieszą i każdy się martwi gdy spowalniają. 

Pobaw się, wyrób sobie własne zdanie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

No i co Jacku narobiłeś? Zatrzymałeś naturalną ewolucję akwarysty  

Taka ciekawostka do poczytania - stare, ale imho ciekawe http://archiv.korallenriff.de/Lichttest/T5-1.pdf   no i jeden cytat z tekstu: We can conclude that excessive blue light act

Wsadziłem  niedawno 2x c+ i takie zdjęcie mi wyszło tylko na 2 świetlówkach zapalonych (musiałem oczywiście wydłużyć czas naświetlania itp żeby nie było za ciemno) DSC_0061 by foxPL, on Flickr

Dodane grafiki