Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

B-balance jaki ma wpływ i jakia dawka może stanowic zagrożenie? czy dzieląc przez dwa nie będzie wywoływać nie pożądanych efektów, ciemnienia tkanki itp.

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymaj się tego co pisze na butelce. Z B Balance jest tak że mógłbyś go podawać raz w tygodniu, ale lepsze rezultaty są gdy podajesz codziennie, lub co parę dni,

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie dawkuję 2 ml na 100 ltr i tak się zastanawiam czy aby nie zadużo? dawki dzielę na cztery po 0,5ml + 0,5 CS bo wtedy widać że coś dozuję :)

Odnośnik do odpowiedzi

B Balance również rozjaśnia, ale słabiej niż Spur2. Efekty przedawkowania mogą być więc podobne.

Patrz na tkankę swoich SPSów i będziesz wszystko wiedział, one doradzą Ci najlepiej.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 miesiące temu...

I dalej nie kumam o co chodzi ...?  guide podaje 5 ml na 1000ltr dwa razy w tygodniu ... buteleczka mi mówi 1 ml na 100 dziennie... do czego sie odnieść?   aktualnie dozuję 2 ml tyg.   patrząc na guide jest ok! ale jak spoglądam ma buteleczkę mam mętlik .. komu wierzyć?  :sad:

A może są jakieś nowe serie  BB  bardziej rozcieńczone, o innych stężeniach ..?

Jako że rozglądam sie po sklepach za produktem , napotkałem sie na ciekawy opis dawkowania.. zaznaczam że właścicielem sklepu jest doświadczonym  akwarystą z osiągami na systemie  ZEOvit .

Dawkowanie:

1ml/100l wody dziennie

Przy jednoczesnym dozowaniu Zeospur2 należy zmniejszyć dawkę B-Balance? o połowę.

Podczas pierwszego użycia można podać 50-100 ml na 100 l wody w celu uzupełnienia brakujących minerałów (o ile nie były dodawane żadne inne mikro czy makroelementy). Potem wymagana jest dwudniowa przerwa w dozowaniu B-Balance.
Odnośnik do odpowiedzi

Korale powinny szybciej rosnąć i lepiej się wybarwić (jeśli były słabo).

Przedawkowanie mikroelementów to jak wiesz ciemnienie tkanki i zielone szyby.

Dawkowanie:

1ml/100l wody dziennie

Przy jednoczesnym dozowaniu Zeospur2 należy zmniejszyć dawkę B-Balance? o połowę.

Podczas pierwszego użycia można podać 50-100 ml na 100 l wody w celu uzupełnienia brakujących minerałów (o ile nie były dodawane żadne inne mikro czy makroelementy). Potem wymagana jest dwudniowa przerwa w dozowaniu B-Balance.​

Zgadza się, to jest tłumaczenie tego co jest napisane na stronie KZ, więc nic nowego nie wymyślił.

Niektóre elementy pokrywają się z tymi które są w Spur2, dlatego wtedy zalecają dzielić dawki na pół.

For the initial use you can dose 50-100 ml per 100 L / 25 gallons tank water to refill missing minerals. After this treatment your SPS corals will turn out to new beauty. Then pause for 2 days.

After that dose 1ml/100L/25gallons daily.

Dosing qty. of B-Balance reduces to 50% if you also use ZEOspur 2 in your tank.

Pohl’s B-Balance contains essential minerals and its addition makes it possible to keep delicate animals such as Cespitularia. Especially enhances the color red in Acropora, Stylopora and Pocillopora. Corals are healthier and more rubust, base encrustation is more solid and also grow in darkly lit areas.

http://www.korallen-zucht.de/en/Salt-Water-Aquarium-Care/Elements/Pohl-s-B-Balance-Concentrate.html

Zawsze patrz na butelkę, one mają nowsze opisy, a guide to już starożytny grimuar ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Michał.. tzn, że gdy nie używałem nigdy BB a mam dojrzały stabilny system , upchany mocno  koralami a dostrzegam wyraźne braki.. to mogę początkowo buchnąć 50-100ml/100ltr ?  Kurcze! ...

Ja dozuję 2 ml/160 ltr tygodniowo, ale nie widzę żadnych zmian . dlatego postanowiłem zwiększyc dawki .. teraz polecę  jak na butelce piszą :download:

Piotr... pasowaly by sie podkraść i podporowadzic przepis ... na kraboburgera he he!    byłem ostatnio .. IMHO niezłe efekty tam wyciagaja  .. 

edit.

a innym razem przy 50 czy 100ml tak. Ciekawe? Może małe są bardziej skoncentrowane?

a może...? coś  się nie tego trafiło ...

http://glassbox-design.com/2009/fake-zeovit-products-hit-asia/

Odnośnik do odpowiedzi

Balancem nie wysadzisz akwarium, tak że na spokojnie można kombinować :)

Mam nadzieję że wszystkie wątki na forum nie zejdą na temat PS i AF  :suicide2:

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 rok później...

U mnie B i K balance podawane w dawce 3-4 ml na dobę od jakiegoś roku a może i dłużej i nigdy nie widziałem negatywnych efektów a wręcz przeciwnie , na pewno kolor czerwony , rózowy i niebieski na duzy plus.

Podaję od listopada b-balance 1ml co drugi dzień a koloru róź/czerwień brak dołączyłem od tygonia k-balance 1ml co drugi dzień i też brak jakiś tam kolor jest ale to nie to.Potas na testach 380. Zacznę podawać codziennie te dwa preparaty zobaczę czy będzie lepiej z kolorami

Odnośnik do odpowiedzi

Na moje BBalance nie dziala na czerwony (przynajmniej u mnie), za to bardzo dobrze radzi sobie z niebieskim kolorem.

Obecnie podaje raz w tygodniu 20ml w polaczeniu z Coral Snow (5ml). Niebieski na echinacie Ice Fire jest nastepnego dnia tak "oczojebny", ze wyglada jakby byla napromieniowana.

Ciekawym produktem jest A-Balance. Polaczenie go ze Spong Powerem dziala na zolty kolor.

Jak zaczalem podawac to tez czerwony/rozowy sie zmienil.

Swoja droga dobry sposob na kolorowanie to podtrucie korala - zeospur2 - i nakladanie kolorow.

Odnośnik do odpowiedzi

Na moje BBalance nie dziala na czerwony (przynajmniej u mnie), za to bardzo dobrze radzi sobie z niebieskim kolorem.

Obecnie podaje raz w tygodniu 20ml w polaczeniu z Coral Snow (5ml). Niebieski na echinacie Ice Fire jest nastepnego dnia tak "oczojebny", ze wyglada jakby byla napromieniowana.

Ciekawym produktem jest A-Balance. Polaczenie go ze Spong Powerem dziala na zolty kolor.

Jak zaczalem podawac to tez czerwony/rozowy sie zmienil.

Swoja droga dobry sposob na kolorowanie to podtrucie korala - zeospur2 - i nakladanie kolorow.

Krzychu a jak dawkujesz A-balance

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Mała lektura o B-Balance

Bor ma stosunkowo niskie stężenie soli w wodzie naturalnych, ale obejmuje różne aspekty przewodzenia naszych zbiorników raf. Typowe wartości w przyrodzie są 4-5 mg / l, podczas gdy w zbiorniku można osiągnąć również w dawce 6 mg / l. Boru dawkowanie zwiększa czerwonego i różowego kolorów, cecha ta jest również przedstawiony na tkankach Acropora Hyacinthus i Spathulata.

boro.jpg

Jednakże boru powoduje skutki nn ogromną różnorodność koralowców, ponadto wpływ na pH, stabilizując ją w zakresie od 8 / 8,3.

Zobaczmy, na której szczegółowo aspekty i mechanizmy boru działa:

- poprawia czerwony / różowy kolor, najbardziej akredytowanych teorii twierdzą, że bor zwiększa ekspresję chromoproteins w tkankach koralowców, jednak nie jest jasne, dlaczego to jest zmaksymalizowane na czerwonym ACROS. Inne teorie w istocie stwierdzić, że czerwone chromoproteins muszą być skompleksowany z bor, żelazo i również hemoglobiny.

- stabilizację pH przy wartościach 8 / 8,3.

- powoduje ogólne rozjaśnienie on koralowców, zwłaszcza sps, ten efekt jest w związku z hamowaniem proliferacji zooxantellae, wydaje się, że bor może hamować niektórych składników komórkowych, uczestniczących w fotosyntezie.

zwiększenie szybkości wzrostu koralowców, wiele akwarystów zaobserwowano, że wyższe wartości boru, a także 10 mg / l, może indukować zwiększone tempo wzrostu osobiście nigdy nie sprawdził tę teorię. Niektóre ostatnie badania zauważyli, że bor może promować większą absorpcję wapnia przez korale.

IMG_6755-e1436553675155.jpg

Integracja boru wykonywane z buforami ciekłych lub proszkowych, zawierające tetraboranu sodu lub kwas borowy, zwykle w tygodniu dawka jest wystarczająca, aby uniknąć nadmiernego zmniejszenia stężenia boru. W zaawansowanych protokołów takich jak zeovit używamy dzienną dawkę w celu zapewnienia stałego stężenia i zmaksymalizować adsorpcji przez koralowce.

Da-sopra-2-e1436553723842.jpg

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 lata później...

Jakie powinno być dawkowanie B-Balance? Opakowanie mówi co innego a przewodnik co innego

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiedziałem, że są rozbieżności..  punkt odniesienia do dawkowania a-balance i b-balance pobieram z przewodnika:

https://cms.korallen-zucht.de/files/korallenzucht_guide_easy_reefing_engl.pdf

Mam też odczucie, że codzienne podawanie przynosi lepsze rezultaty niż jednorazowa dawka tygodniowa.

Edytowane przez Arturro
Odnośnik do odpowiedzi

W poradniku mamy: 3 ml / 100 L / week a na opakowaniu: 1 ml per 25 gallons daily (butelka kupiona w II 2020 I ważna do 07/2021)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Powoli zaczynam wprowadzić dziś pierwsza dawka 5ml.

Choć manual co innego pisze 3ml/100 L na tydzień czyli powinienem dac 15 ml.

A na butelce pisze 1/100 codziennie i bądź tu mądry

Pozdrawiam Robert

Edytowane przez robert2678
Odnośnik do odpowiedzi