Skocz do zawartości

Euroaquatics E5 led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jakieś opinie na temat tych lamp ktoś używa. Poza wada że te dłuższe się wyginaja podobnie jak osłona w lampach ati złych opinii nie znalazłem.

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam ten wynalazek od ponad pół roku i mogę powiedzieć tylko moje zdanie.

Według mnie to tak jak pisał Robi, moja 54 wat przy tej długości wygina się przy podnoszeniu i opuszczeniu lampy na linkach. Do tego stopnia że rozłącza cały kanał na jakim pracuje.

Jeżeli chodzi o jej kolor i poprawę kolorów korali to nic dobrego nie mogę powiedzieć o niej. Mam pop blue 54 wat E5 i kolor jakim oświetla akwarium jest okropny. Sztuczny , niebieski jakiego w naturze na pewno nie ma.

Używam jej dalej tylko dlatego bo szkoda mi kasy która na nią wydałem. Ja z czystym sumieniem nie polecam tego wynalazku.

Ale, jak pisałem na początku, to jest moja opinia tej świetlówki.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 lata później...

No cóż , szmelc. Najgorsze jest to, że firma nie respektuje warunków gwarancji. Tak przynajmniej twierdzi Coralhouse. 
Zostały jeszcze 3 lata do zakazu używania świetlówek, czy też końca ich masowej produkcji. Informacja nie potwierdzona ????

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Miejmy nadzieję że ludzie się obudzą, a UE się rozpadnie do tego czasu :) bo niedługo zaczną nam zaglądać do tyłka, gdy skończą się rzeczy do zakazywania i banowania. Słuchałem jakie aktualnie przepisy proponują by "chronić dzieci" przed przemocą w domu, zobaczycie, jeszcze trochę i będzie rządowa kamera pod każdą strzechą. A i jeszcze ban gotówki, przejście na pieniądz elektroniczy, cobyście przekrętów nie robili...

Tymczasem w UK firmy już przymierzają się do powrotu super tanich i dobrych żarówek wolframowych. Brexit :idhitit:

Unia na razie zbanowała T12, a ban T8 miał nastąpić latem tego roku, jednak z uwagi na fakt, że T8 to dobre źródło oświetlenia, stosowane powszechnie w Europie wschodniej, ban odłożono na 2023. I pewnie jeszcze się przeciągnie, bo na razie nikt nie wie czym te rury zastąpić i skąd wziąć na to pieniądze. W tej chwili Unia zaleca przechodzenie na LED (nikogo na to nie stać) albo na retrofity T5 (nikogo na to nie stać i nie wiadomo skąd to kupować i jakie normy musiałoby spełniać). Więc sprawa jest wciąż otwarta.

Co więcej Unia stwierdziła, że nie ma w tej chwili źródła światła, które może zastąpić świetlówkę T5 :) (chyba czytają nasze forum). Zalecają używanie porządnych T5 wykonywanych przy użyciu wymienionych technologii (niemieckich :D ) co zagwarantuje większą wydajność lumen/watt i dłuższy czas eksploatacji. 

Rzekłbym więc że posiadacze T5 są na razie bezpieczni. Podobnie użytkownicy HQI, Unia zaleca przechodzenie na porządne, markowe żarniki i wymianę stateczników z magnetycznych na elektroniczne (jako że takie combo jest bardziej energooszczędne niż chiński żarnik z takimże "magnetykiem").

Śmieszny jest ban halogenów - zapewne samochód po wymianie żarówek halogenowych na chińskie ledy zacznie produkować mniej CO2 :D

A wracając do E5 :)

Napiszcie coś więcej o tym "szmelcu" żeby mnie zniechęcić, bo miałem to kupować do nowego jako dodatkowe światełko. Widziałem też inne retrofity od firm akwarystycznych, chyba z Fluvala i Arkadii.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...

Ja się swoich pozbylem
Jedna padła w międzyczasie ale wymienili na nową.
Po dłuższym czasie używania plastik który przykrywał ledy zaczal się kruszyć odbarwił się.
Osoboscie nie polecam szukałbym czegoś innego

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Odnośnik do odpowiedzi

Znajomy ma 18 sztuk od ponad dwóch lat i sobie chwali.
Lecz produkcja już nie idzie. Wyprzedają to co mają na stanie i koniec z nimi.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, robi0543 napisał:

Ja się swoich pozbylem
Jedna padła w międzyczasie ale wymienili na nową.
Po dłuższym czasie używania plastik który przykrywał ledy zaczal się kruszyć odbarwił się.
Osoboscie nie polecam szukałbym czegoś innego

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Mam te same spostrzeżenia. 

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio w "słodkowodnym" akwarystycznym w Irlandii widziałem retrofity LED Juwel i Arcadia, z tego co wyczytałem na opakowaniu są też wersje "marine". I Aquael też tam chyba coś takiego miał...

Odnośnik do odpowiedzi