Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że wyszedł następca Coral Snow - Coral Snow PLUS

Z opisu wynika, że łączy wszelkie zalety Coral Snow, a dodatkowo obniża fosforany i pomaga utrzymać je na niskim poziomie bez żadnych skoków.

Podawać 1-2x w tygodniu 1ml na 100l.

W razie potrzeby można dawkę zwiększyć lub lać codziennie.

1ml usuwa około 8mg PO4 (domyślam się że ze 100l wody) - nieźle, ale w takim razie to dawkowanie jest trochę hardkorowe ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem taką odpowiedź od Thomasa

we write:

1 ml reduziert ca. 8 mg PO4.

1ml reduce 8mg/Po4

when you have 1000L and 0,1mg PO4 = Total 100mg : 8 = 12,5ml CS Plus

With that Product you can reduce to 0,06-0,04mg. This is the best 

level for Corals.

Mit freundlichen Grüssen / Best regards

Thomas Pohl

• Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi

Super, dzięki temu prostemu przykładowi już wiemy jak sobie to wszystko obliczyć by skutecznie używać nowego preparatu.

I od razu podał Ci w jaki bezpieczny przedział PO4 masz celować by nie wysadzić zbiornika ;)

Tak sobie rozmyślam, że przy takiej wydajności CS+ najlepiej zamawiać mniejsze butelki.

Gdy mamy stabilny, niski poziom PO4 to możemy nie chcieć obniżać PO4 do zera.

Wtedy przyda się normalny CS, którego podamy pełną dawkę, wyklaruje nam wodę, pomoże z problemami, ale nie obniży agresywnie PO4.

Zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu".

Właśnie kupiłem 100ml na ebayu, bo na wyspach te sklepy... ;)

...ciekawe jak to się będzie zachowywało w akwarium bez odpieniacza...?

Odnośnik do odpowiedzi

Mam od jakiegoś czasu po skończeniu CS nie zobaczyłem dopiski "+" x).. Wniosek nie widzę aby u żony w baniaku znikało PO4 jest jakie było ale nie leję często tylko 2x w tyg. U mnie hanka nic nie pokazuje więc nie wiem. Korale nie reagują jak na zwykły CS (miękkie).

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 miesięcy temu...

Z Wikipedii:

Węglan wapnia:

W technologii oczyszczania wody wykorzystywany do wzrostu zasadowości oraz związania agresywnego dwutlenku węgla. Stopień zasadowości bywa podawany jako [g CaCO3/m³], im więcej gramów CaCO3 na jednostkę objętości, tym wyższa zasadowość.

Węglan magnezu:

odtrutka przeciwko kwasom i metalom

lek zobojętniający kwas żołądkowy w chorobach przebiegających ze zgagą, w zapaleniu błony śluzowej żołądka, pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Oba kosztują grosze i można sobie zrobić DIY do codziennego użytku.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, to Coral Snow na 100%. Zamierzam go stosować codziennie/co drugi dzień przed zgaszeniem światła. Szkoda, że jeszcze nikt nie rozkminił Sponge Power bo to mój ulubiony produkt KZ. Na pewno są tam krzemiany, tylko w jakiej formie i stężeniu?

Odnośnik do odpowiedzi

Biały śnieg podawałem dwa razy w tygodnium po 1ml na swój baniak i nic szczególnego nie zauważyłem ale dzisiaj rano podałem większą dawkę czyli 1ml/100L i zobaczyłem jak PH 7,90 podskoczyło na 8,11 więc podawałem za małą dawkę. Teraz to będzie mój preparat na noc gdyż w nocy spada, PH, zobaczymy czy będzie podbijał

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witajcie ,czy preparat Coral Snow [nie Plus] moze zmienic badz wplynac na podwyzszenie kh? ,.Wczoraj kh mialem 7,7 ,Dzis jak pierwszy raz zakropilem wyzej wspomniany 0,7ml ,kh juz leciutko skoczylo mi do gory,.Koledzy czy mozecie cos skrobnac w temacie?,pozdrawiam grzegorz

Odnośnik do odpowiedzi

Może delikatnie wpływać bezpośrednio na samo KH (podnosić).

Dodatkowo każda zmiana w akwarium może powodować zmianę konsumpcji przez korale, a co prowadzi finalnie przy stałym dozowaniu np do wzrostu w akwarium.

Bardzo często obserwuję jak ludzie mylą przyczynę ze skutkiem - tj twierdzą że skok kh spowodował problemy w akwarium zamiast że problemy w akwarium przy stałym dozowaniu kh spowodowały jego wzrost.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 9 miesięcy temu...

Czy Coral snow wymaga odpieniacza. Czytam a także słuchałem czego to niby nie robi a producent bardzo konkretnie:

Coral snow: A good help with many prob-lems. The cloudiness in the water is harmless for all fish as well as for sensitive corals.

Coral snow plus: Reduces PO4 and helps with many problems. The cloudiness in the water is harmless for all fish as well as for sensitive corals.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 miesiące temu...

Witam Panowie, mam pytanie od paru dni walczę z PO4 na poziomie 0,24 (NO3 - 2)

W skrócie mam około 10 cm warstwę piasku z racji ryb które się w nim chowają i ostatnio podkręciłem pompy na 100% żeby mocniej dmuchały na sps-y, 

wyniku czego dużo zalegającego brudu z piasku dostaje się do akwarium. 

Leję od 4 dni Coral Snow Plus dodałem też w tym czasie dwa razy Bio Mate wszystko zgodnie z instrukcją ale niestety PO4 raz spadnie do 0.21 potem wzrośnie do 0.25 i tak w kółko (testy mała Hanna hi774).

Pytanie czy mogę lać codziennie Coral Snow Plus do osiągnięcia zadowalający rezultatu ewentualnie co jesteście wstanie w tej sytuacji doradzić, odrazu dopisze że wyrzucenie piasku nie wchodzi grę jak również zmniejszenie permanentne cyrkulacji pomp.

Myślałem o zastosowanie absorbera typu Rowa ale nie wiem czy takie miesznanie metod prowadzenia akwarium aby napewno jest dobre.

Co do podmian wody robię regularnie co tydzień 10% ostatniego czasu nawet zwiększyłem ale to nie ma wpływu na PO4 bo brud jest jak wyżej w piasku.

Z góry dziękuję za Wasze spostrzeżenia.

Odnośnik do odpowiedzi

U siebie odmulałem podłoże przy podmianach. Owszem jest to dodatkowa robota, ale rezultaty też są. 

Mam największy z odmulaczy firmy Marina, nie jest to drogie, a robi robotę. Jest fajny bo z grubego plastiku i ma kształt usprawniający proces odmulania. Można to kupić na Ebayu i Amazonie. Spróbuj to za głowę się złapiesz gdy zobaczysz co było w piachu :)

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Michał, ale u mnie niestety się to nie sprawdzi mam ryby: Heteroconger hassi a one sam tak płochliwe że nawet baka piaskowa lub rozgwiazda może sprawić panikę i wypłynięcie ryby na powierzchnie. Jak ta ryba pływa przy powierzchni wody już to 50/50 czy będzie żyła.

Stąd to pytanie czy Coral Snow Plus można lać częściej niż dwa razy w tygodniu oczywiście przez jakiś czas.

I to somo pytanie z Bio Mate czy można np. przez tydzień podawać codziennie a potem wrócić do instrukcji.

Ewentualnie jakiś absorber PO4 zastosuje jak ww. rozwiązanie nie pomoże albo zwyczajnie nie można  w dzień w dzień lać Coral Snow Plus i Bio Mate.

Tylko absorber = wydzielanie się metali ciężkich z tego co się orientuje.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powinno być żadnych negatywnych efektów. Tylko przy Bio-mate często na początku jest gorzej, a lepiej robi się po jakimś czasie. Bio-mate rozłoży detrytus i może uwolnić do wody PO4, które dopiero po jakimś czasie zostanie "zjedzone" przez dalsze procesy biologiczne.

Jeśli to nie pomoże, to chyba zostaje tylko absorber i podmiany. 

Jeśli paprochy podniosły się do kolumny wody to filtracja mechaniczna też jest jakimś rozwiązaniem.

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Daniel, żeby zaczęło działać potrzeba czasu. Z dnia na dzień nie zatrybi. Bio mate minimum 3-4 tygodnie aby był widoczny efekt. 

Ale śmiało możesz wrzucać adsorber. Phosnet np. 

Żadnych metali ciężkich nie uwalnia, jedynie glin może podskoczyć, który jest nie groźny. 

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi