Skocz do zawartości

Flatworm Stop + Coral Booster = sterydy dla korali

Rekomendowane odpowiedzi

• 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Michał.. !  info  przerosło moje oczekiwania Tak sobie testuję w dwóch baniaczkach .. w jednym program RS,  w drugim trochę większym ZEOvit..  jedyny produkt który mi suszył głowe to właćnie ten mix

Ma bąbelkować, żartujemy że to "piwko", bo tak wygląda. Thomas Pohl wlewa to od razu do akwarium, nie czeka aż przestanie bąbelkować.

Serca nie macie z odświeżaniem takich tematów zaraz następne zeo butelki chyba zagoszczą w mojej kolekcji ?

Dodane grafiki

Po miesiącu stwierdzam, że widzę większy wzrost Acropor, one zawsze rosły u mnie najwolniej. Monti i Stylo też zdecydowanie szybciej idą w górę.

Jak na moje małe akwarium z tylko kilkoma małymi SPSami dozowałem 40ml wapna tygodniowo żeby utrzymać parametr, teraz mam zużycie 110ml tygodniowo.

Wychodzi na to, że konsumpcja wzrosła o 175% (nic nie dokupiłem przez ten miesiąc).

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 miesiące temu...

Mi Robbie polecił ten mix jak stwierdził to są sterydy dla korali i ze po zastosowaniu będą szły w górę jak szalone i miał rację.

Pytanie z innej beczki mieszasz je przed podaniem do zbiornika czy osobno

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 lata później...

Odgrzebię temat.. :)

Pytanie.. raczej do Michała bo  on rozpracowywał ten mix ( KZ-owe piwo : )   mieszanie CB z FWS ma na zadanie wzmacnianie FWS czy działa także odwrotnie .. ?

Drugie pytanie dozowanie tego mix-u, dubluje któryś z innych preparatów, czy można bezpiecznie  wprowadzać go  jako dodatkowy element tej układanki.   No i w końcu efekty....  są zauwazalne?  na ZEOcom . zbiera/zbierał swego czasu dobre opinie , jak sie to ma teraz,  z perspektywy czasu ..

Odnośnik do odpowiedzi

Rafale,

w przypadku tych dwóch nie wiem co napisać, żeby napisać mądrze i nie wprowadzić w błąd.

Jak wiesz skład tych preparatów pozostanie nieznany, więc można spekulować co jest w środku, oraz porównywać z innymi produktami.

Jedno jest pewne - na forach w ostatnich latach zapanowała komercja, robi się wiele szumu wokół wyrastających jak grzyby po deszczu firm, które tak naprawdę nie wprowadzają na rynek niczego nowego.

Ludzie ogłupieni komercją rzucają się na to wszystko, dyskutują.

W tym samym czasie to co dzieje się w Niemczech pozostaje prawie niezauważone - a moim zdaniem doszło tam do kolejnego przełomu który zmieni to hobby i wyniesie na kolejny poziom.

Ostatnio Fauna Marin wydało na świat swój system Zeolight, oparty o kilka produktów, których działanie bazuje na biopolimerach które usprawniają procesy metaboliczne

tak w całym akwarium jak i w organizmie koralowca, ułatwiają i potęgują przyswajanie substancji odżywczych i mikroelementów.

Testuję je u siebie, popytałem producenta o działanie i stosowanie - i zapaliła się w mojej głowie lampka :)

Teraz już wiem czym jest rewelacyjny KZ Coral Snow który przyspiesza wzrost koralowców i jednocześnie oczyszcza zbiornik oraz stabilizuje pH.

Fauna Marin udało się z grubsza podrobić KZ - z grubsza bo robią to w proszku, dość upierdliwym w rozpuszczaniu - a powód jest taki że na razie nie potrafią zrobić tego w płynie tak aby się zaraz nie zepsuło.

Coral Snow jest obecny na rynku od lat, a FWS i CB wydają mi się być kolejnym krokiem w rozwoju tej technologii. KZ kolejny raz podniosło poprzeczkę.

FWS otrzymał sporo hejtu na forach, ponieważ nazwa sugerowała że zabija wypławki zjadające Acropory. Nie zabija.

Za to wzmacnia korale, znacznie przyspiesza ich odbudowę, tkanka zyskuje na zdrowiu i witalności. Świetnie wspomoże terapię gdy ktoś ma tą plagę w akwarium.

Dzięki naprawdę dobremu i widocznemu działaniu FWS zyskał opinię sterydów i zaczął być stosowany w akwariach które nie mają problemów z robalami.

Do rzeczy - wydaje mi się że Flatworm Stop to połączenie takiego płynnego biopolimeru (transportera/wzmacniacza wchłaniania) z jakimiś magicznymi składnikami wzmacniająco-odżywiającymi.

I właśnie dlatego miesza się go z Coral Booster (który zawiera mikroelementy w bardzo bio-dostępnej postaci... i pewnie nie tylko) aby dodatkowo spotęgować jego przyswajanie przez koralowce.

Z perspektywy czasu - działa znakomicie, polecam przetestować.

Po FWS od razu zobaczysz że tkanka i polipy inaczej wyglądają, max 3 dni.

Żeby widzieć efekty od razu zacznij od pełnej dawki 1ml/100l i lej codziennie. Tego możesz lać nawet 2-3ml na 100l i będziesz miał po prostu mocniejszy efekt.

Nie jest to jeden z tych zeovitowych preparatów którego dawki dzieli się na pół żeby było bezpiecznie.

CB ma bardzo duży i bardzo szybki wpływ na kolory wszystkich koralowców, z FWS potęguje przyrosty i witalność korali.

Też od razu zobaczysz różnicę.

Nie zalecam nikomu wprowadzania 2 preparatów naraz, ale w tym przypadku raczej można.

Ja zacząłem od FWS i 3 tygodnie później wprowadziłem CB, lałem 1ml+1ml/100l co drugi dzień (tak się leje CB).

Gdy przeglądam stare zdjęcia to widzę że wtedy miałem najlepsze korale w całej swojej przygodzie z Zeo. I w nowym akwarium być może zacznę z tymi dwoma jako podstawą.

Jeszcze dodam, że nie lałbym niczego innego w tym samym dniu kiedy podajesz piwko, może poza Sponge Power, bo SP z niczym nie koliduje.

Aminokwasy, Xtra, inne mikroelementy - zmniejszyłbym dawki o 50% (do ewentualnej korekcji później).

Przygotuj się też na to że będziesz częściej czyścił szyby, ale jak już je wyczyścisz to popatrz jak się SPSy uśmiechają do Ciebie :)

Nie ma zbyt dużo literatury na ten temat na forach, ale to dlatego że mało jest samodzielnych akwarystów którzy przecierają nowe szlaki.

Większość leje stare preparaty KZ, ponieważ kopiują czyjś zbiornik, czyjś system dozowania.

Nie ma sensu na przykład - lać jak Krzysztof Tryc 7 lat temu - bo dziś mamy nowsze preparaty, zaktualizowane wersje starych i wyraźnie widać że te nowsze TOTMy są bardziej wypasione.

Dziś metoda wymaga też nieco innego podejścia. To nie jest już ten Zeovit z Zeostart 1 i Zeostart 2, które wysadzały zbiornik przy przedawkowaniu.

Ale się rozpisałem, ale właśnie tak to wszystko widzę.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał.. !  info  przerosło moje oczekiwania :hi:

Tak sobie testuję w dwóch baniaczkach .. w jednym program RS,  w drugim trochę większym ZEOvit..  jedyny produkt który mi suszył głowe to właćnie ten mix ..  niestety nie jest  szczególnie popularny,  wgłębiając się w lektórę na róznych  portalach ,  nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi , Być może wynika to z tego powodu którego podałeś , nowy produkt .. wieksza niewiadoma , po co lać...?   lepiej dublować TOTM-owe zbiorniki, opierane na tych bardziej podstawowych  produktach,  nie podejmując przy tym ciekawszych i nowszych wyzwań.  Z drugiej strony żle interpretując "tamte" preparaty moża sobie zafundować spore niedociągnięcia, wszak aktualne są  inaczej skomponowane, można powiedzieć .. bardziej bezpieczne.

CB i FWS wprowadziłem do już systemu .. mimo że FWS stosuje od dawna, będę obserwował sytuację ,  raczej dużo czasu mi nie zostało, odliczam dni...  podobno silikon dojrzewa : )  chciałbym wystartować z tą metodą bez jakichkolwiek potyczek, błędów,  dlatego dzięki za cenne  obiektywne wskazówki których tutaj nie brakuje, a które przyłożą sie do możliwie bardziej poprawnego prowadzenie tego systemu ..    

Jeszcze o wspomnianym CS ..  używam go od dłuższego czasu , moim zdaniem także niedoceniony produkt , efekty jakie sie po nim uzyskuje są zdumiewające , tzn. nie chodzi mi o reakcje korali, chociaż jest to biologiczny przyswajacz, więc napewno jest skuteczny w swoim działaniu , osobiście nie zauważam efektów stricte stosowania CS,  ponieważ podaję go za każdym razem  mieszając  z innym preparatem,  ale muszę  wspomnieć o krystalicznej czystości wody  jaka następuje po zastosowaniu tego preparatu, chociaż  słyszałem  opinię o  zgruźleniu  piasku po nim , osobiści tego nie doświadczyłem, i raczej sądzę  że będzie  moim nieodłącznym  "klockiem"  przyszłęgo  ZEOsystemu . 

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 rok później...

Ja mogę potwierdzić, że to połączenie to są mega koksy dla korali :) - przyrosty są widoczne gołym okiem. Stosowałem dzień w dzień, przez około 2 miesiące. Pierwsze efekty widać w okolicach pierwszego tygodnia od stosowania.

Dozowałem pod swój baniak 2,5 ml CB i 2,5 ml FS / rano i tak samo wieczorem. Można dać wszystko na wieczór bo CB lepiej działa po zgaszeniu światła.

Obecnie zostawiłem tylko Coral Booster.

Jacek to praktycznie, jedyne merytoryczne forum. Zobacz też, że mało kto o nim wie, a jak się dowie to chwali :)

Odnośnik do odpowiedzi

O jak już wąchasz preparaty KZ to jesteś prawdziwy ZEOhead :D

Coś w tym jest :) może zawierają jakieś ekstrakty. Sam czasami zastanawiam się czym pachną, bo zapachy znajome.

Odnośnik do odpowiedzi

O jak już wąchasz preparaty KZ to jesteś prawdziwy ZEOhead :D

Coś w tym jest :) może zawierają jakieś ekstrakty. Sam czasami zastanawiam się czym pachną, bo zapachy znajome.

Na pewno nie pachną lawendą i konwalią :) ale mają magiczną moc tak jak inni piszą i stosują niebieskich buteleczek

Odnośnik do odpowiedzi

Darek,

może być tak jak napisałeś, dlatego zostań przy jednym, skoro przypasowały Ci produkty TM to ja bym się ich trzymał.

Na czas testowania "piwka" wstrzymałbym mikroelementy od TM, bo ten CB to chyba jakieś wszystko-w-jednym.

Powinieneś szybko zauważyć czy piwko działa. Nie wystrasz się jak się szyby trochę zazielenią, bo to norma, patrz na korale i na resztę tego co w środku.

Ze składem to dziwisz im się? Jak go ujawnią to zaraz rynek zaleją klony niebieskich buteleczek.

Nawet w Fauna Marin przy ich systemie Ultralith mocno akcentowali to że podają pełen skład wszystkich preparatów i że jest to "wporzo".

Tylko że Ultralith nie był żadną nowinką.

Teraz FM ma Zeolight, wynaleźli kilka unikatowych produktów - i już skończyło się podawanie składu, nawet nie chcą dokładnie wytłumaczyć jak one działają, by nikt nie doszedł po nitce do kłębka.

Ja się nie dziwię :)

Odnośnik do odpowiedzi

Czytam o Twoich perypetiach i sposobach na prowadzenie akwarium od dawna, chyba mało kto przerobił tak wiele metod i pomysłów w tak krótkim czasie :-) 

Ja nie  zamierzam kombinować i zmieniać metody którą obrałem, jestem zadowolony z obecnego stanu i kolorów w akwarium i po akwarium widzę że idę dobrą drogą. 

Przy pierwszym akwarium też tak kombinowałem ;-), 

Każda metoda ma mocniejsze i słabsze strony, ja dla swojego akwarium szukam optymalnego rozwiązania

te preparaty Flatworm Stop + Coral Booster mało znam i nie znalazłem za dużo informacji na temat ich składu dlatego podpytuję bo być może się okaże że pokrywają się z tym co obecnie stosuję. 

Generalnie nic się nie zmieniło, nadal jestem w gorącej wodzie kąpany i mile zaskoczony efektami tej metody. Dlaczego ponieważ widzę efekty w krótkim stosunkowo czasie. Inne pomysły niestety były wtopą ale wiem czym grożą i wszystkim je odradzam.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zupełnie poważnie piszę :) CB to takie chyba wszystko-w-jednym, więc trudno powiedzieć jak zareagują białe czy żółte korale.

O TM też mam bardzo dobrą opinię, na początku przygody przywiozłem sobie z PL sporo ich produktów i były OK.

Tylko że w Irlandii tego nie kupisz, tu rządzi Red Sea i FM.

Odnośnik do odpowiedzi

Darek w starym szkiełku też tak miałem, cyjano jak się miało pokazać to w pierwszej kolejności w refugium.

To właśnie jest przewagą sumpa nad akwarium że można wyłączyć światełko na 4dni i nic nie ucierpi.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wstrzymałem dozowanie „pifka” po 5ml okazało się za dużą dawką. Pojawiły się niepokojące znaki na skale i piasku ale niektóre korale zaczęły polipować lepiej. Teraz kilka dni przerwy na regenerację systemu i powracamy z mniejszą dawką.

Odnośnik do odpowiedzi