Skocz do zawartości
Michał

Flatworm Stop + Coral Booster = sterydy dla korali

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę zbiornik na Ballingu +FM trace. Czy mogę dozować  CB+FWS.? Czy ma to sens??

Pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym kupił małą butelkę FWS i zobaczył efekty. Podejrzewam że będą pozytywne.

Co do CB to mogłoby być już zbyt dużo mikroelementów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Dzięki.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz od razu startować z takimi dawkami jak opisano na butelce.

FWS jest bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak często podawać Coral Booster ? Instrukcja mówi co drugi dzień a waszym zdaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja podaję codziennie 50% FWS+ 50% CB zmieszane razem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dawałem co drugi dzień FWS +CB i co drugi Xtra + Amino LPS . Ale rzuciły się gloniska i leję mniej i rzadziej.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam kotleta. Jakie macie spostrzeżenia po długim czasie użytkowania? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie trzymać CB w lodówce bo wytrącają się mikroelementy i zbierają w postaci kryształków na dnie butelki ? (podobnie jak dzieje się z solą Ati Absolute Ocean gdy ją zbyt wychłodzić). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Michał napisał:

Nie trzymać CB w lodówce bo wytrącają się mikroelementy i zbierają w postaci kryształków na dnie butelki ? (podobnie jak dzieje się z solą Ati Absolute Ocean gdy ją zbyt wychłodzić). 

Dzięki Michał, dobrze wiedzieć. W lodówce trzymam: BM, ZB, CV i SP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serca nie macie z odświeżaniem takich tematów zaraz następne zeo butelki chyba zagoszczą w mojej kolekcji ?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No co ty piwka nie masz? Jeśli cokolwiek działa w tym hobby to właśnie piwko ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Michał napisał:

No co ty piwka nie masz? Jeśli cokolwiek działa w tym hobby to właśnie piwko ?

a dlaczego piwko? ;)
Skąd ta nazwa?

No może już kliknięte na allegro kto wie oj kto wie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piwko bo gdy wymieszasz Coral Booster z Flatworm Stop to ma to z grubsza kolor piwka i lekko bąbelkuje jak piwo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Michał napisał:

Piwko bo gdy wymieszasz Coral Booster z Flatworm Stop to ma to z grubsza kolor piwka i lekko bąbelkuje jak piwo ?

Czyli jest szansa ze to "piwo" polubie no patrzcie :D

@Michał

A zauważyłeś jakąś taką zależność ze czasem fajnie zrobić od tych różnych magicznych butelek parę dni przerwy?
Ja teraz właśnie przystopowałem z laniem i tak korale na + wizualnie, a szyba mniej pokryta nalotem;)
Aktualnie z sektowych preparatów mam Sponge Powera, Coral Vitalizera, Amino Acid miałem Poh's Xtra ale przez pomyłkę sklepu nastąpi po przerwie zmiana na wersje special ;)

A no i jak połączyć to co mam z piwkiem jakbym się zdecydował? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zawsze sobota i niedziela to była pauza od wszystkich preparatów, również stop z karmieniem ryb + 10%-20% podmiana w niedzielę. Podmiana na dobrej soli to jest to.

Coral Booster to mikroelementy, ale takie wypasione i bardzo biodostępne, więc wiadomo kto pierwszy wyłapuje je z wody, organizmy najprostsze i szyby będą się zieleniły, ale nie jest to objaw przedawkowania, tylko charakterystyka działania produktu, bo na skale i na pompach glony po tym nie rosną. Patrz na Acry.

Więc jeśli podajesz inne micro, to ja bym zrobił chyba tak, że użyłbym CB jako podstawy, czyli tamte wszystkie stop. I ewentualnie dolewał preparatów na podbicie konkretnych kolorów jak PIF itp gdybym zobaczył, że któryś szczególnie szybko ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Michał napisał:

U mnie zawsze sobota i niedziela to była pauza od wszystkich preparatów, również stop z karmieniem ryb + 10%-20% podmiana w niedzielę. Podmiana na dobrej soli to jest to.

Coral Booster to mikroelementy, ale takie wypasione i bardzo biodostępne, więc wiadomo kto pierwszy wyłapuje je z wody, organizmy najprostsze i szyby będą się zieleniły, ale nie jest to objaw przedawkowania, tylko charakterystyka działania produktu, bo na skale i na pompach glony po tym nie rosną. Patrz na Acry.

Więc jeśli podajesz inne micro, to ja bym zrobił chyba tak, że użyłbym CB jako podstawy, czyli tamte wszystkie stop. I ewentualnie dolewał preparatów na podbicie konkretnych kolorów jak PIF itp gdybym zobaczył, że któryś szczególnie szybko ucieka.

Dobra, a co mi tam. Zamawiam :D
Czyli CB i FWS pójdzie jako podstawa. + z tego co wyczytałem sponge power mogę lać równocześnie. (nawet chyba Ty @Michał to pisałeś) Dalej zostanie Coral Vitalaizer, Amino Acid i Pohl's Xtra Special, ale to będziemy testować co jak podawać ? 

Podmianki robię właśnie podobnie sobota/niedziela zależnie jak tam się plany ułożą ;) A nad przerwami podobnie pomyśle, mam w głowie podejście takie jak Ty ze np 2-3 dni w tygodniu. Albo raz na dłuższy czas jakiś tam okres bez podawania. Testy testy obserwacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko uważaj bo CV, AAHC i PX wszystkie trzy mają aminokwasy w składzie ;) No i z tym PXSpecial ostrożnie bo wszystko może znacznie pociemnieć już od pierwszej dawki. 

Zeo jak się rozhuśtane to można niczego nie dozować przez kilka tygodni i nic się nie stanie. Nie bój się jechać na wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.08.2020 o 16:35, Michał napisał:

Tylko uważaj bo CV, AAHC i PX wszystkie trzy mają aminokwasy w składzie ;) No i z tym PXSpecial ostrożnie bo wszystko może znacznie pociemnieć już od pierwszej dawki. 

Zeo jak się rozhuśtane to można niczego nie dozować przez kilka tygodni i nic się nie stanie. Nie bój się jechać na wakacje.

Mój plan jest taki jako, że wstrzymałem się z kropelkowaniem do czasu przyjścia FWS i CB. Od jutra zaczynam podawać właśnie FWS i CB i teraz zacząć łączyć z jednym preparatem zawierającym amino czy czekać i powoli wprowadzać następne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym lał jednego dnia CV, drugiego AAHC. PXS bym wprowadził na końcu i dozował ostrożnie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.08.2020 o 22:27, Michał napisał:

Ja bym lał jednego dnia CV, drugiego AAHC. PXS bym wprowadził na końcu i dozował ostrożnie.

Zacząłem lać FWS + CB + co drugi dzien na przemian CV/AAHC

CB nie trzymać w lodówce, a co z FWS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla potomnych: 

Tydzień lania piwka konsumpcja ruszyła ballinga leje już 2x więcej. ?Zobaczymy co dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nikt się nie zawiódł na "piwku".

Nie zwiększaj czasem dawki powyżej zalecanej bez odpowiedniego przygotowania ?

cr300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to mam i ja :) o efektach będę informował na bieżąco. Uporałem się już z No3 które po urlopie poleciało do ponad 10. Twarde zaczynają nabierać wigoru to teraz powinny dostać kopa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi