Skocz do zawartości

Nie tylko morskim człowiek żyje...

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku 2008 jak zaczęły pojawiać się na rynku polskim ozdobne krewetki słodkowodne pojawiło się i u mnie akwarium i do tamtego czasu hoduję sobie z sukcesami krewetki. Niezliczoną ilość krewetek wydałem już w "świat" a aktualnie zbiornik wygląda tak jak poniżej. Wcześniej zbiorników miałem więcej ale żeby ogarnąć i morskie i słodkie zostawiłem sobie tylko jeden największy 72l zbiornik.

e66ca314d0242bcc6f44534a41eea8b9.jpg

32231685a4019b718d9ffdecc2594538.jpg

Ruchomy obrazek...

Odnośnik do odpowiedzi

Nie posolone? To da się tak? ;)

Z tego co się orientuję to więcej reefclubowiczów ma też zbiorniki tropikalne.

Fajne. Kiedyś lata temu siedziałem na superakwarium.pl i tam był kolega imieniem Janusz. Był to taki guru krewetkowo-mchowy. Też hodowałem mchy i krewety.

Aż niejaki Morog nie założył tam wątku o budowie swojego morskiego.

To było jak piorun z jasnego nieba.

Wiedziałem że muszę szybko posolić :)

Miałem kostkę 45 litrów z mchami i krewetkami do niedawna, ale wydałem koledze...

Odnośnik do odpowiedzi

No ja pierwszy raz morskim zacząłem się interesować na początku 2010r. i tak sobie czytałem i sączyłem wiedzę żeby po paru latach z wielką głową i aspiracjami rozpocząć nową przygodę z morską akwarystyką :p niektórzy napiszą że gdzieś coś wyczytałeś, coś tam powielasz pisząc na forum ale to właśnie dzięki zaczytaniu czegoś tam mam jakąś tam wiedzę która dzisiaj wystarczy mi do tego żeby cieszyć się posolonym życiem do takiego stopnia, że nie muszę liczyć strat oraz walczyć z "plagami". I nie ukrywam że chciał bym udowodnić że da się "inaczej", łatwiej także z trudnymi spsami. Podobnie zresztą było z krewetkami ;) 

Michał takich Januszowych guru było wielu :p

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Chłopaki jeszcze trochę i przerzucam błazny do setki, więc zwolni się krewetkarium.

Chciałbym w nim założyć... krewetkarium...

Zrobię jakąś tam aranżację z kamyczków i korzenia.

Docelowo będą różne mchy i krewetki.

Start na wodzie RO, bo w kranie krzemianowa masakra, oraz wysokie pH 7,8.

I czym mam to RO "posolić"? :D

Patrzę w sieci i widzę że ludzie leją preparat Fluval Shrimp Mineral Supplement aż TDS pokaże 200 i gotowe.

Taka lampka Aquaela 6W ogarnie mchy?

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, przepraszam. Zapomnialem ze to nie dziala teraz....  u mnie dziala bo zainstalowalem dodatek do Firefoxa....  

Gdyby ktos chcial sobie to zapodac na kompa to prosze:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/photobucket-embedded-fix/?src=search

Postaram sie tak czy inaczej przelozyc te fotki na cos innego.... 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Zje - "wciągnie nosem" ;) ta rybka nie dość że je jakby nigdy jedzenia na oczy nie widziała to jeszcze sporo syfi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi