Skocz do zawartości

Nie tylko morskim człowiek żyje...

Rekomendowane odpowiedzi

• 7 miesięcy temu...

Ja mam od jakiegoś roku ciągotki w kierunki czegoś takiego...

48368914_639247183157910_334869547566550

Paludarium, na górze południowoamerykańska dżungla z żywymi roślinami, jakieś płazy i dolna sekcja oczywiście zalana, w niej Neony Innesa i odpowiednie rośliny, mchy...

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zbiornik po dzisiejszych porządkach. Krewetek trochę ubyło bo akwarium bardzo zaniedbałem ze względu na morskie, więcej czasu teraz jemu poświęciłem. W planach był zakup jakiś ciekawych rybek ale żona powiedziała że mam odbudować stado krewetek a jak ktewetki to nie rybki więc zostaje tak jak jest heh2f4ae78d542240dd616e63fcf9b43bad.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
  • 8 miesięcy temu...

Żaby mieszkające w lasach deszczowych. Takie 2-centymetrowe żabki "Dart Frogs" trudniej zdobyć niż Acropory i niektóre odmiany widziałem po 400 funtów za sztukę :) Nie mogę wygooglować zbyt dużo, jakiś sklep w UK jest i jeden we Włoszech, ale mają ubogi asortyment. Za to w USA podobnie jak z koralami, można przebierać. Na grupach na FB hodowcy też nic nie polecają.

maxresdefault.jpg

Poison-Dart-Frog.jpg

dz-amphibians-mimic-poison-dart-frog.jpg

poison-dart-frog-fb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co zdążyłem się zorientować to żabki po prostu pojawiają się to tu, to tam w sklepach, ktoś trafia, kupuje i potem sprzedaje to co rozmnoży. Chyba będę musiał iść tą drogą, bo w sklepach wysyłkowych nie ma wyboru. 

Widzę że masz fajne vivarium, prawdziwe roślinki itd :) też buduję "bioactive".

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mówili to płazy są za delikatne do wysyłek, tu zresztą nie ma szału z gatunkami. Wszystko po znajomości idzie ;)

Bioaktywne vivarium to podstawa, dno lasu tropikalnego jest takie same jak rafa koralowa - na wszystko są konsumenci. Wpuść tropikalne stonogi i skoczogonki, będzie ok :)

dziś w sumie wjechały 2 kolejne terraria, które przerobię na vivaria. Ktoś oddawał, grzech nie brać. Parę przeróbek i w jednym dendrobates azureus zamieszka, a w drugim... zależy co uda się kupić 

zdjecie.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku myślałem o Agalychnis callidryas, ale nie będę po nocy siedział przy baniaku i jednak wolę zwierzaki aktywne za dnia. Po drugie to buduję to dla siebie, ale głównie dla córki. Więc żabki muszą sobie chodzić, a nie spać za dnia ;) Rozkręcę najpierw florę i mikrofaunę, a potem popytam po lokalnych zoologach.

Odnośnik do odpowiedzi

Wez tez pod uwagę łatwość hodowli, żabki typu ranitomeya czy oophagi są trudniejsze i potrzebują mniejszego pokarmu. Z dendrobatesami nie ma takiego problemu, rąbią duże muszki owocówki, wylęg świerszcza czy karaczana (tylko lekko ubite!!!!!) I z pęsety, bo potrafią później się chować po terrarium i podgryzac żabki i niszczyc wystrój. No i są odważniejsze i skaczą na widoku, mniejsze gatunki ponoć jak wyjdą na widok 2x dziennie to jest dobrze...

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Rafał a czym oświetlasz zbiorniki? Planuję dość sporo roślin, mchy. Myślę o zrobieniu DIY oświetlenia z ledowych halogenów na GU10, takich 6500k. Widziałem a alledrogo komputery do sterowania tego rodzaju żarówkami, można je przyciemniać, a może uda się trafić i taki programowalny sterownik że zrobi wschody i zachody słońca. Byłoby niedrogo (porównując do cen w morszczyźnie) i super rezultat.

Odnośnik do odpowiedzi

Białym LED-em, bo taki był w zestawie z terrarium i nie zawracam sobie głowy :) Do następnego użyję aquael leddy slim plant.

Można też zrobić wschody- zachody i led DIY, ale nie mam głowy do tego. Widziałem dedykowane oświetlenia do vivariów, cena...sztos. A pod białym ledem, niedługo będę musiał wycinać, bo już za gęsto :D 

Odnośnik do odpowiedzi

Te Aquaele to dobra opcja, schludnie wyglądają i nie będę musiał budować pokrywy, aby ukryć w niej całą instalację. Wersja 32W by akurat pasowała na Exo Terra Large. 

Jeszcze patrzyłem na Alim na Green Element evo z 3W diodami, ale jak mam spalić dom chińskim sprzętem... :D

Odnośnik do odpowiedzi